Comisie

Comisie Centrala Olimpiada de limba si literatura romana 2014

COMPONENŢA COMISIEI CENTRALE

A OLIMPIADEI DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ

ETAPA NAŢIONALĂ

SECŢIUNEA LICEU

TIMIŞOARA, APRILIE 2014

  

Comisia Centrală are următoarea componență:

Preşedinte

Otilia HEDEŞAN

 prof. univ. dr. Prorector, Universitatea  de Vest din Timișoara
Preşedinte executiv

Anca-Denisa PETRACHE

prof. dr. inspector general, MEN
Secretar științific

Monica Cristina ANISIE

prof. gr. I Director,  MEN
Vicepreședinți

Gheorghe BLOANCĂ

prof. gr. I inspector de specialitate,  ISJ  Timiș

Horia CORCHEŞ

prof. gr. I inspector de specialitate, ISJ Cluj

Monica HALASZI

prof. gr. I Bistrița-Năsăud
Secretari

Patricia PISANO

prof. gr. I, dr. Timiș

Ramona ROMAN

prof. gr. I Timiș

Carmen CURUT

informatician Timiș

Membri evaluatori

1

Camelia CIURESCU

prof. gr. I,  dr.

Constanța

2

Adriana DUDAȘ- VASILE

prof. gr. I, dr.

I.S.J. Caraș-Severin

3

Diana ACHIM

prof. gr. I

ISJ Arad

4

Manuela COȚOFAN

prof. gr. I

Iași

5

Laura AGAPIN

prof. gr. I

București

6

Eleonora BULBOACĂ

prof. gr. I

ISJ  Suceava

7

Claudia TIMOFTE

prof. gr. I

Timiș

8

Eugenia IONIŢĂ

prof. gr. I

ISJ Călărași

9

Dana JENARU

prof.gr. I, dr.

ISJ Mehedinți

10

Monica COLUMBAN

prof. gr. I

Cluj

11

Dan PĂTRAȘCU

prof. gr. I, dr.

ISJ Buzău

12

Marcel LUCACIU

prof. gr. I

ISJ  Sălaj

13

Mihai MORAR

prof. gr. I, drd.

ISJ  Prahova

14

Ioana DĂNEȚIU

prof. gr. I

ISJ Sibiu

15

Anamaria CIOBOTARU

prof. gr. I, drd.

Constanța

16

Alina TONEA

prof. gr. I

Bistrița-Năsăud

17

Florentina LEUCUTIA

prof. gr. I

Timiș

18

Maria STURZU

prof.gr.I

Harghita

19

Ileana POPESCU

prof. gr. I, dr.

Argeș

20

Liliana POPESCU

prof. gr. I

Dolj

21

Mihaela DOBOȘ

prof.gr. I, dr.

Iași

22

Nicolae SAVIN

prof.gr. I, dr.

Brașov

23

Diana ȘIMONCA-OPRIȚA

prof. gr. I, dr.

Arad

24

Georgeta VASILE

prof. gr. I

Ialomița

25

Andreia DEMETER

prof. gr. I

Argeș

26

Mihaela TRIFU

prof. gr. I, dr

București

27

Ramona SALAK

prof. gr. I

ISJ Bistrița-Năsăud

28

Raluca MANEA

prof. gr. I, dr.

ISJ Hunedoara

29

Nicolae MUNTEANU

prof. gr. I

Brașov

30

Cosmin BORZA

prof.gr. I, dr.

Cluj

31

Corina COSTEA

prof.gr. I, dr.

Timiș

32

Elena JEBELEAN

prof.gr. I, dr.

Timiș