Rezultate

Rezultate clasa a IX-a

Rezultate clasa a X-a

Rezultate clasa a XI-a

Rezultate clasa a XII-a

Rezultate contestatii

REZULTATE FINALE  – OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ,  ETAPA  NAȚIONALĂ 2014
NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT CLASA JUDEȚUL Punctaj Oral Punctaj Scris Punctaj Final
1 Abduraman Suher Liceul Internaţional de Informatică Constanța A IX-A Constanța 93,83 51,50 72,67
2 Achim Teodora Geanina Colegiul Național “Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu A IX-A Gorj 87,33 90,00 88,67
3 Bantaş Gabriela Teodora Colegiul Național „Mihai Viteazul” București A IX-A Bucuresti 112,17 67,00 89,58
4 Biro Sebastian Andrei Colegiul National “Ion Majorescu” Giurigiu A IX-A Giurgiu 72,67 70,00 71,33
5 Boboescu Noemi Teofana Liceul “Mathias Hammer” Anina A IX-A Caraș-Severin 91,17 59,50 75,33
6 Bodeanu Roxana Elena Liceul de Artă „Ionel Perlea” Slobozia A IX-A Ialomița 74,67 81,00 77,83
7 Borcea Radu Irina Colegiul Național  „Iulia Haşdeu” București A IX-A Bucuresti 107,33 72,00 89,67
8 Brebu Alexandra Colegial Naţional “Gheorghe Roşca Codreanu” Bârlad A IX-A Vaslui 77,50 101,50 89,50
9 Bugeac Ioana Simona Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Galați A IX-A Galați 91,17 98,00 94,58
10 Buta Alessia Larisa Tiffany Liceul Tehnologic „Şcoala Naţională de Gaz” Mediaş A IX-A Sibiu 110,33 100,00 105,17
11 Caluschi Miruna-Elena Colegiul Național ”Emil Racoviță” Iași A IX-A Iași 83,67 87,00 85,33
12 Chiorean Maria Roxana Colegiul Național “Emil Racoviță” Cluj-Napoca A IX-A Cluj 118,67 102,00 110,33
13 Chirea Andrea Teodora Colegiul Național „Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila A IX-A Brăila 80,67 87,00 83,83
14 Cismaru-Croce Giulia Miruna Colegiul Naţional “Mircea cel Bătrân” Râmnicu- Vâlcea A IX-A Vâlcea 89,67 103,00 96,33
15 Cojocaru Alexandra Colegiul Naţional „Roman-Vodă” Roman A IX-A Neamț 95,17 84,00 89,58
16 Condruz Iulia Maria Colegiul Militar Liceal ,,Dimitrie Cantemir” Breaza A IX-A Prahova 89,50 80,00 84,75
17 Cotrău Ioana Daria Colegiul Național „Mihai Eminescu” Oradea A IX-A Bihor 94,00 75,50 84,75
18 Cozma Emilia Maria Colegiul Național „Petru Rareș”Beclean  A IX-A Bistrița-Năsăud 100,17 103,00 101,58
19 Dediu Alexandra-Petruța Colegiul Național ”Gheorghe Vrânceanu” Bacău A IX-A Bacău 98,00 53,50 75,75
20 Dobrin Teodora Colegiul Naţional „Vlaicu Vodă” Curtea de Argeş A IX-A Argeș 92,17 79,50 85,83
21 Florea Oana Colegiul Naţional “Dr.Ioan Meşotă” Braşov A IX-A Brașov 82,83 56,00 69,42
22 Gălan  Andra Maria Liceul Teoretic “Ana Ipătescu” Gherla A IX-A Cluj 102,00 82,50 92,25
23 Gâdăr Adelina Alexandra Colegiul Economic “Emanuil Gojdu” Hunedoara A IX-A Hunedoara 110,33 81,50 95,92
24 Ghenu Mirela Mihaela Colegiul Naţional “Barbu Ştirbei”Călăraşi A IX-A Călărași 100,33 84,50 92,42
25 Gherghinoiu Florela Colegiul Național “Spiru Haret” Târgu-Jiu A IX-A Gorj 58,33 60,00 59,17
26 Gîfu Alexandra Ioana Liceul Teoretic „Ioan Petruș” Otopeni A IX-A Ilfov 90,00 54,00 72,00
27 Luntraru Andra-Mihaela Colegiul Național „Bogdan Petriceicu Hasdeu” Buzău A IX-A Buzău 88,83 63,50 76,17
28 Mara Corina Colegiul Naţional “Gheorghe Şincai” Baia-Mare A IX-A Maramureș 96,83 81,00 88,92
29 Marcu Alexandra Carla Liceul Teoretic “O. C. Tăslăuanu”, Topliţa A IX-A Harghita 88,00 45,00 66,50
30 Mitran Andreea Roxana Colegiul Naţional “Al.D.Ghica” Alexandria A IX-A Teleorman 98,50 70,50 84,50
31 Mitrofan Oana Liceul Teoretic ”Mircea Eliade”, Întorsura Buzăului A IX-A Covasna 92,83 62,00 77,42
32 Mitroi Adina Maria Colegiul Național  „Spiru Haret” București A IX-A Bucuresti 74,83 77,50 76,17
33 Moraru Anastasia Colegiul Naţional „Traian” Drobeta Turnu Severin A IX-A Mehedinți 79,83 85,50 82,67
34 Naghi Ioana Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A IX-A Satu Mare 73,00 67,00 70,00
35 Nedelcu Diana Maria Colegiul Național “Silvania” Zalău A IX-A Sălaj 73,83 90,05 81,94
36 Oprea Ana Colegiul Național „Mihai Viteazul” București A IX-A Bucuresti 112,00 102,50 107,25
37 Opris Tania Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A IX-A Satu Mare 92,17 67,50 79,83
38 Păun Cristina Antonia Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea A IX-A Tulcea 76,67 63,00 69,83
39 Pintilie Alexandra Maria Liceul Teoretic „Emil Botta” Adjud A IX-A Vrancea 74,67 80,50 77,58
40 Pîrvulescu Andreea Beatrice Colegiul Național „Fraţii Buzeşti Craiova A IX-A Dolj 67,67 66,00 66,83
41 Pletea Ioana Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu” Târgoviște A IX-A Dâmbovița 89,83 80,00 84,92
42 Price Cosmina Cristina Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”, Târgu- Mureş A IX-A Mureș 90,83 95,00 92,92
43 Pușcaș Carla Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud A IX-A Bistrița-Năsăud 84,50 67,00 75,75
44 Radu Ana-Maria Iulia Colegiul Naţiona Mircea cel Bătrân Constanța A IX-A Constanța 92,83 103,00 97,92
45 Răceanu Iasmina Maria Colegiul Naţional ”Petru Rareş” Suceava A IX-A Suceava 99,67 91,50 95,58
46 Rotariu Lavinia Cristina Liceul “Dimitrie Cantemir” Dărăbani A IX-A Botoșani 94,67 68,00 81,33
47 Sfătosu Bianca Colegiul Național” Radu Greceanu” Slatina A IX-A Olt 87,83 99,50 93,67
48 Sicoe Isabela Maria Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni A IX-A Alba 88,67 70,50 79,58
49 Ștreangă Laura-Andreea Colegiul Național Iași A IX-A Iași 116,00 103,00 109,50
50 Tabără Laura Isabela Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad A IX-A Arad 89,00 94,00 91,50
51 Vaida Coralia Laura Colegiul Naţional „Constantin Diaconovici Loga” Timișoara A IX-A Timiș 93,67 96,50 95,08
52 Zarafu Mihnea Colegiul Național  „Tudor Vianu” București A IX-A Bucuresti 80,83 85,50 83,17

 

REZULTATE FINALE  – OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ,  ETAPA  NAȚIONALĂ 2014
NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT CLASA JUDEȚUL Punctaj Oral Punctaj Scris Punctaj Final
1 Alecu Bianca Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” Ploieşti A X-A Prahova 104,67 118,00 111,33
2 Andreescu Radu Cristian Colegiul Național “Onisifor Ghibu” Cluj-Napoca A X-A Cluj 120,00 107,00 113,50
3 Băcănaru Ramona Colegiul Național” Radu Greceanu” Slatina A X-A Olt 81,67 42,00 61,83
4 Bădeu Andreea Colegiul Național Bilingv „George Coşbuc” București A X-A Bucuresti 100,50 88,50 94,50
5 Bîcă Adriana Colegiul Național  „Tudor Vianu” București A X-A Bucuresti 100,50 101,00 100,75
6 Boncoi Diana Colegial Naţional “Gheorghe Roşca Codreanu” Bârlad A X-A Vaslui 83,50 60,50 72,00
7 Bucă Larisa Elena Colegiul Naţional „Unirea” Focşani A X-A Vrancea 66,67 90,00 78,33
8 Călimănescu Andreea Colegiul Național  „Tudor Vianu” București A X-A Bucuresti 63,00 67,00 65,00
9 Calinescu Gabriela Colegiul Național „Sf. Sava” București A X-A Bucuresti 75,00 73,50 74,25
10 Caloianu Georgiana Colegiul National “Ion Majorescu” Giurigiu A X-A Giurgiu 63,83 61,00 62,42
11 Cășuneanu Adela – Ela Colegiul Naţional ”Petru Rareş” Suceava A X-A Suceava 98,67 84,00 91,33
12 Catană Ivona Colegiul Național „Gheorghe  Lazăr” București A X-A Bucuresti 76,00 70,50 73,25
13 Chiper Andreea Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea A X-A Tulcea 70,17 69,00 69,58
14 Chiriţă Sorin Dan Liceul Teoretic Ovidius Constanța A X-A Constanța 92,50 61,50 77,00
15 Chițu Cristina Colegiul Național “Silvania” Zalău A X-A Sălaj 92,33 59,00 75,67
16 Ciforac Andreea Liceul Teoretic “O. C. Tăslăuanu”, Topliţa A X-A Harghita 71,83 60,00 65,92
17 Ciobotaru Irina Liceul Teoretic „Emil Botta” Adjud A X-A Vrancea 82,67 73,00 77,83
18 Cojocaru Elena Luciana Colegiul Național „Nicolae Titulescu”Pucioasa A X-A Dâmbovița 91,33 74,50 82,92
19 Cucoranu Ana-Maria Colegiul Naţional “Dr.Ioan Meşotă” Braşov A X-A Brașov 80,17 72,50 76,33
20 David Roxana Colegiul Naţional “Gheorghe Şincai” Baia-Mare A X-A Maramureș 110,00 108,00 109,00
21 Foitoș Alexandru Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad A X-A Arad 108,50 105,00 106,75
22 Gîlă Alexandra Clara Liceul Teoretic Ovidius Constanța A X-A Constanța 74,50 79,50 77,00
23 Iacob Adelina Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Galați A X-A Galați 107,33 95,00 101,17
24 Ignat Rebeca Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş A X-A Alba 83,33 101,00 92,17
25 Ionescu Mădălin Colegiul Național „Carol I” Craiova A X-A Dolj 96,83 86,00 91,42
26 Mailat  Daniela Colegiul Naţional „Alexandru Papiu Ilarian”, Târgu- Mureş A X-A Mureș 68,67 69,50 69,08
27 Malekshahian Sarah Liceul Teoretic ”Jean Louis Calderon” Timișoara A X-A Timiș 115,50 36,00 75,75
28 Miron Miruna- Elena Colegiul Național „Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila A X-A Brăila 78,17 68,50 73,33
29 Năstăsoiu Florina Colegiul Național „Bogdan Petriceicu Hasdeu” Buzău A X-A Buzău 105,50 78,00 91,75
30 Neagoe Loredana Liceul Teoretic “Traian Doda”Caransebeş A X-A Caraș-Severin 80,17 80,00 80,08
31 Nicu Anca Teodora Colegiul Naţional “Mircea cel Bătrân” Râmnicu- Vâlcea A X-A Vâlcea 93,17 89,00 91,08
32 Panțîru Elene-Cristina Colegiul  Național ”Dimitrie Cantemir” Bacău A X-A Bacău 91,17 78,50 84,83
33 Parolea Teodora Colegiul Naţional „Octavian Goga” Sibiu A X-A Sibiu 71,67 76,00 73,83
34 Pavel Mihai Colegiul Naţional “Iancu de Hunedoara” Hunedoara A X-A Hunedoara 109,33 102,00 105,67
35 Penciu Oana Colegiul Național ”Mihai Viteazul”, Sf. Gheorghe A X-A Covasna 62,67 67,50 65,08
36 Petre Cristiana Colegiul Național “Silvania” Zalău A X-A Sălaj 114,50 88,00 101,25
37 Pirjol Ioana Liceul Teoretic “Carol I”  Fetești A X-A Ialomița 106,50 96,50 101,50
38 Pop Gabriela Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud A X-A Bistrița-Năsăud 107,50 84,00 95,75
39 Popa Andra Cristiana Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A X-A Satu Mare 106,67 61,00 83,83
40 Predescu Maria Colegiul Național “Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu A X-A Gorj 87,00 88,00 87,50
41 Protopopescu Ruri Colegiul Naţional „Traian” Drobeta Turnu Severin A X-A Mehedinți 109,83 93,00 101,42
42 Rădoi Cătălina Florentina Colegiul Naţional “Unirea” Turnu Măgurele A X-A Teleorman 76,67 58,00 67,33
43 Rădulescu Andrei Colegiul Național „Spiru Haret” București A X-A Bucuresti 74,83 83,50 79,17
44 Rădulescu Daiana Liceul Teoretic „Ion Mihalache” Topoloveni A X-A Argeș 74,00 82,50 78,25
45 Raicea Alexia Colegul Național „Elena Cuza” București A X-A Bucuresti 95,50 100,50 98,00
46 Rezuș Irina Ioana Colegiul ”Costache Negruzzi” Iași A X-A Iași 90,67 83,00 86,83
47 Slujitoru Roxana Colegiul Naţional “Barbu Ştirbei”Călăraşi A X-A Călărași 76,17 51,00 63,58
48 Spoială Andreea Colegiul Național „Mihai Eminescu” Oradea A X-A Bihor 74,50 76,00 75,25
49 Tanasă Oana Colegiul Naţional “A.T.Laurian” Botoşani A X-A Botoșani 61,50 81,00 71,25
50 Ţiu Mihai Colegiul Național “Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu A X-A Gorj 97,00 106,00 101,50
51 Trușcan Ioana Teodora Colegiul Național Iași A X-A Iași 86,17 85,00 85,58
52 Vamvu Maria Alexandra Colegiul Naţional „Gheorghe Ţiţeica” Drobeta Turnu Severin A X-A Mehedinți 87,50 74,50 81,00
53 Zăhăleanu Ana-Daria Colegiul Naţional„ Ştefan cel Mare”Târgu-Neamţ A X-A Neamț 93,00 89,50 91,25

 

REZULTATE FINALE  – OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ,  ETAPA  NAȚIONALĂ 2014
NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT CLASA JUDEȚUL Punctaj Oral Punctaj Scris Punctaj Final
1 Ariton Ştefania Teodora Colegiul Național „Ion Creangă” București A XI-A Bucuresti 95,67 98,00 96,83
2 Băloi Raluca Colegiul Național “Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu A XI-A Gorj 90,33 74,00 82,17
3 Barbu Diana Mihaela Liceul Teoretic “Mihai Eminescu”Călăraşi A XI-A Călărași 92,17 69,00 80,58
4 Bereş Geanina Antonela Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A XI-A Satu Mare 94,83 61,00 77,92
5 Bobaru Alexandra Colegiul Național „Mihai Viteazul” București A XI-A Bucuresti 89,33 90,00 89,67
6 Bonciu Ileana Colegiul Naţional “Alexandru Lahovari” Râmnicu- Vâlcea A XI-A Vâlcea 88,33 74,00 81,17
7 Chelaru Anda Alexandra Colegiul Naţional „Unirea” Focşani A XI-A Vrancea 93,50 76,00 84,75
8 Chirteș Mara Colegiul Național “Emil Racoviță” Cluj-Napoca A XI-A Cluj 105,50 112,00 108,75
9 Coman Mădălina  Ioana Colegiul Național „Grigore  Moisil”  Urziceni A XI-A Ialomița 84,83 40,00 62,42
10 Dan Carla Patricia Liceul Teoretic “Ioan Buteanu” Șuncuta Mare A XI-A Maramureș 78,83 42,00 60,42
11 Diugan Raluca Georgia Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița A XI-A Bistrița-Năsăud 90,83 86,00 88,42
12 Drăguț Iuliana Daniela Colegiul Național „Mihai Eminescu” București A XI-A Bucuresti 94,50 103,00 98,75
13 Dumitrașcu Ana-Maria Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Galați A XI-A Galați 80,00 83,00 81,50
14 Enache Lorena Ella Colegial Naţional “Gheorghe Roşca Codreanu” Bârlad A XI-A Vaslui 73,00 74,00 73,50
15 Ferenczi Andreea Colegiul Naţional „Traian” Drobeta Turnu Severin A XI-A Mehedinți 96,33 91,00 93,67
16 Fraseniuc Maria Colegiul Tehnic”Laţcu Vodă” Siret A XI-A Suceava 102,83 83,00 92,92
17 Gavrilă Corina Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu” Târgoviște A XI-A Dâmbovița 94,83 108,00 101,42
18 Geantă Maria Alexandra Liceul Teoretic „Alexandru Rosetti” Vidra A XI-A Ilfov 90,50 84,00 87,25
19 Ghiţă Mariana Alexandra Colegul Național „Elena Cuza” București A XI-A Bucuresti 91,83 90,00 90,92
20 Grosseck Oxana Liceul Teoretic “Nikolas Lenau “ Timișoara A XI-A Timiș 114,50 96,00 105,25
21 Iacob Ana-Maria Johana Colegiul Național „Bogdan Petriceicu Hasdeu” Buzău A XI-A Buzău 97,33 89,50 93,42
22 Iosif Mara Alexandra Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu” Câmpina A XI-A Prahova 96,83 105,00 100,92
23 Macovei Alexandra Oana Liceul Teoretic “Mircea Eliade” Lupeni A XI-A Hunedoara ABSENT 90,00 MEDIE NEîNCHEIATĂ
24 Merce Emilia Gabriela Colegiul Național „Avram Iancu” Ștei A XI-A Bihor 90,67 83,00 86,83
25 Miculescu Ecaterina Liceul Pedagogic “Constantin Diaconovici Loga” Caransebeş A XI-A Caraș-Severin 75,33 65,00 70,17
26 Moldovan Diana Lavinia Colegiul Naţional „Unirea”, Târgu-Mureş A XI-A Mureș 96,50 77,00 86,75
27 Nichita Teodora Colegiul  Național ”Dimitrie Cantemir” Bacău A XI-A Bacău 90,00 64,50 77,25
28 Nicola  Maria Alexandra Colegiul Național „Fraţii BuzeştiCraiova A XI-A Dolj 108,00 90,00 99,00
29 Ojovan Bianca Oana Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” Brăila A XI-A Brăila 73,17 78,00 75,58
30 Păcurar Cristina-Maria Colegiul Naţional “Dr.Ioan Meşotă” Braşov A XI-A Brașov 103,33 98,00 100,67
31 Palade Roxana Maria Liceul Pedagogic ,,Dimitrie Țichindeal” Arad A XI-A Arad 75,33 83,00 79,17
32 Păruş  Mădălina Ştefania Liceul Teoretic Zimnicea A XI-A Teleorman 96,83 88,50 92,67
33 Pătrău Alexandra Colegiul ”Costache Negruzzi” Iași A XI-A Iași 113,17 91,50 102,33
34 Pavel Ioana Daniela Colegiul Național “Silvania” Zalău A XI-A Sălaj 94,83 89,50 92,17
35 Popa Maria Andreea Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud A XI-A Alba 102,83 100,00 101,42
36 Popescu Corina Colegiul National “C.D.Loga” A XI-A Timiș 85,00 71,00 78,00
37 Potcovaru Sorina-Denisa Colegiul Militar Liceal ,,Dimitrie Cantemir” Breaza A XI-A Prahova 115,00 110,00 112,50
38 Prodan Larisa Georgiana Colegiul Național “Silvania” Zalău A XI-A Sălaj 109,67 84,00 96,83
39 Radu Iulia Valentina Colegiul National “Ion Majorescu” Giurigiu A XI-A Giurgiu 97,33 85,00 91,17
40 Raicovescu Ana Eliza Colegiul Național „Gheorghe  Lazăr” București A XI-A Bucuresti ABSENT ABSENT ABSENT
41 Rosiu Georgiana-Gabriela Liceul Teoretic “Petre Pandrea” Balș A XI-A Olt 91,67 99,00 95,33
42 Sandor Andreea Diana Liceul Teoretic ,,Sfântu-Nicolae”, Gheorgheni A XI-A Harghita 88,33 73,00 80,67
43 Săndulescu Alina Alexandra Şcoala Centrală București A XI-A Bucuresti 105,00 90,00 97,50
44 Şologon Giulia Dumitriţa Colegiul Naţional “A.T.Laurian” Botoşani A XI-A Botoșani 96,17 98,00 97,08
45 Stache Maria-Raluca Colegiul Naţional „Calistrat Hogaş” Piatra-Neamţ A XI-A Neamț 101,67 78,50 90,08
46 Stancu Ioana Colegiul Naţional „Mihai.  Eminescu” Constanța A XI-A Constanța 91,50 93,00 92,25
47 Surdea-Hernea Vlad Liceul de Informatică „Grigore Moisil” Timișoara A XI-A Timiș 118,33 88,00 103,17
48 Teodorof Laura-Ioana Colegiul Dobrogean „Spiru Haret” Tulcea A XI-A Tulcea 88,67 99,00 93,83
49 Ţepeş Handaric Miriam Colegiul Național „Ion Creangă” București A XI-A Bucuresti 97,33 40,00 68,67
50 Todor Nadia Liceul Teoretic ”Mircea Eliade”, Întorsura Buzăului A XI-A Covasna 89,00 88,00 88,50
51 Trântescu Bianca Liceul Tehnologic „Şcoala Naţională de Gaz” Mediaş A XI-A Sibiu 110,33 89,00 99,67
52 Vlaicu Adriana Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu” Piteşti A XI-A Argeș 103,67 89,00 96,33

 

REZULTATE FINALE  – OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ,  ETAPA  NAȚIONALĂ 2014
NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT CLASA JUDEȚUL Punctaj Oral Punctaj Scris Punctaj Final
1 Avram Diana Liceul Teoretic„S.L. Roth” Mediaş A XII-A Sibiu 97,50 88,50 93,00
2 Bădiloiu Irina-Gabriela Liceul Teoretic „Ion Mihalache” Topoloveni A XII-A Argeș 100,67 100,50 100,58
3 Bartoş Daniela Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Baia-Mare A XII-A Maramureș 89,17 73,00 81,08
4 Bîlc Diana Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud A XII-A Alba 118,67 101,50 110,08
5 Boată Mihaela Colegiul Naţional „Gheorghe Ţiţeica” Drobeta Turnu Severin A XII-A Mehedinți 103,17 62,00 82,58
6 Bob Ruxandra Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A XII-A Satu Mare 104,17 86,00 95,08
7 Bodog Alex Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” Timișoara A XII-A Timiș 114,33 103,50 108,92
8 Buta Miruna Ramona Raluca Colegiul Naţional “Andrei Şaguna” Braşov A XII-A Brașov 109,67 100,50 105,08
9 Buzdugan Ioana Colegiul ”Costache Negruzzi” Iași a XII-a Iași 106,50 78,50 92,50
10 Chivu Daniela Liceul Teoretic “Carol I”  Fetești A XII-A Ialomița 103,33 83,50 93,42
11 Codreanu Maria Teodora Colegiul Național Iași A XII-A Iași 112,17 95,00 103,58
12 Costea Cosmina Maria Colegiul Național „Sf. Sava” București A XII-A Bucuresti 107,00 99,00 103,00
13 Dalaban Elena Colegiul Național “Spiru Haret” Târgu-Jiu A XII-A Gorj 107,83 98,00 102,92
14 Diaconescu Ruxandra-Maria Colegiul Național „Nicolae Titulescu”Pucioasa A XII-A Dâmbovița 116,00 88,50 102,25
15 Gavrilovici Anastasia Colegiul Naţional ”Petru Rareş” Suceava A XII-A Suceava 107,67 109,00 108,33
16 Grama Andreea-Alexandra Colegiul Naţional „Calistrat Hogaş” Piatra-Neamţ A XII-A Neamț 106,83 103,50 105,17
17 Herghelegiu Cristiana Victoria Nicoleta Colegiul Național „Alexandru Vlahuţă” Râmnicu Sărat A XII-A Buzău 99,33 106,50 102,92
18 Iftimie Mădălina-Elena Liceul.Teoretic  ”Spiru Haret” Moinești A XII-A Bacău 99,83 82,00 90,92
19 Ionescu Andrada Colegiul Național” Ion Minulescu” Slatina A XII-A Olt 97,33 38,50 67,92
20 Iosub Maria Colegiul Național „Ion Creangă” București A XII-A Bucuresti 100,83 83,00 91,92
21 Jipescu Cristina Colegiul Naţional “Alexandru Lahovari” Râmnicu- Vâlcea A XII-A Vâlcea 108,67 103,50 106,08
22 Mardale Alexandra Lili Colegiul Naţional “A.D.Ghica”, Alexandria A XII-A Teleorman 101,67 96,50 99,08
23 Mihalache Damaris Liceul Tehnologic „Dumitru Dumitrescu” Buftea A XII-A Ilfov 101,17 71,50 86,33
24 Militaru Ioana Elisabeta Colegiul Național „Carol I” Craiova A XII-A Dolj 102,50 91,50 97,00
25 Munteanu Vlăduț Silviu Liceul Teoretic „Emil Botta” Adjud A XII-A Vrancea 111,17 85,50 98,33
26 Negruşer Mădălina Liceul Teoretic „George Călinescu” Constanța A XII-A Constanța 102,83 106,50 104,67
27 Ne’meth Adrienn Colegiul Naţional „Mircea Eliade” Sighişoara A XII-A Mureș 101,67 110,00 105,83
28 Neştian Elena Colegial Naţional “Gheorghe Roşca Codreanu” Bârlad A XII-A Vaslui 108,17 109,50 108,83
29 Neștiut Maria Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud A XII-A Bistrița-Năsăud 109,00 91,50 100,25
30 Osman Alexandra Colegiul Național „Mihai Viteazul” București A XII-A Bucuresti ABSENT ABSENT ABSENT
31 Pascale Adelina Colegiul Dobrogean „Spiru Haret” Tulcea A XII-A Tulcea 97,17 94,00 95,58
32 Pietruşel Laura Iulia Liceul Teoretic”Neagoe Basarab” Olteniţa A XII-A Călărași 101,50 74,00 87,75
33 Pîrvan Andreea Colegiul Național “Emil Racoviță” Cluj-Napoca A XII-A Cluj 110,33 110,50 110,42
34 Pop Andreea Colegiul Național “Gheorghe Șincai” Zalău A XII-A Sălaj 99,00 76,50 87,75
35 Popa David Liceul Baptist „Emanuel” Oradea A XII-A Bihor 109,83 105,00 107,42
36 Popescu Camelia Colegiul Național  „Tudor Vianu” București A XII-A Bucuresti 104,67 98,50 101,58
37 Rovenschi Adela Mihaela Colegiul Naţional „Al. I. Cuza”, Focşani A XII-A Vrancea 108,50 108,00 108,25
38 Sandu Georgiana Iulia Colegiul National “Ion Majorescu” Giurigiu A XII-A Giurgiu 100,67 76,50 88,58
39 Șăran Mirela Liceul Pedagogic ,,Dimitrie Țichindeal” Arad A XII-A Arad 106,00 98,50 102,25
40 Simeria Diana Ioana Liceul Teoretic “Gen. Dragalina” Oraviţa A XII-A Caraș-Severin 102,00 91,50 96,75
41 Stanciu Laura Colegiul Național ”Mihai Viteazul”, Sf. Gheorghe A XII-A Covasna 100,50 85,50 93,00
42 Ştefan Roxana Colegiul Militar Liceal,,Dimitrie Cantemir” Breaza A XII-A Prahova 100,67 90,00 95,33
43 Struță Alexandra Colegiul Național „Nicolae Bălcescu” Brăila A XII-A Brăila 105,00 98,00 101,50
44 Tarța Adela Liceul Teoretic “Nicolae Bălcescu” Cluj-Napoca A XII-A Cluj 112,50 102,50 107,50
45 Tătaru Alexandra Colegiul Național  „Iulia Hasdeu” București A XII-A Bucuresti ABSENT ABSENT ABSENT
46 Tompea Roxana Claudia Liceul Teoretic “O. C. Tăslăuanu”, Topliţa A XII-A Harghita 110,33 90,00 100,17
47 Ursachi Eva Ştefania Liceul “Regina Maria” Dorohoi A XII-A Botoșani 107,33 95,50 101,42
48 Voiculescu Bogdan Colegiul NaționalCostache Negri  Galați A XII-A Galați 109,40 96,50 102,95
49 Vraciu Cosmin Colegiul Naţional “Decebal” Deva A XII-A Hunedoara 120,00 116,00 118,00

 

REZULTATE CONTESTATII  – OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ,  ETAPA  NAȚIONALĂ 2014
NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂȚĂMÂNT CLASA JUDEȚUL Punctaj contestatii
1 Bantaş Gabriela Teodora Colegiul Național „Mihai Viteazul” București A IX-A Bucuresti 70,00
2 Borcea Radu Irina Colegiul Național  „Iulia Haşdeu” București A IX-A Bucuresti 74,50
3 Caluschi Miruna-Elena Colegiul Național ”Emil Racoviță” Iași A IX-A Iași 79,00
4 Condruz Iulia Maria Colegiul Militar Liceal ,,Dimitrie Cantemir” Breaza A IX-A Prahova 80,00
5 Cotrău Ioana Daria Colegiul Național „Mihai Eminescu” Oradea A IX-A Bihor 74,50
6 Dediu Alexandra-Petruța Colegiul Național ”Gheorghe Vrânceanu” Bacău A IX-A Bacău 61,00
7 Luntraru Andra-Mihaela Colegiul Național „Bogdan Petriceicu Hasdeu” Buzău A IX-A Buzău 62,00
8 Marcu Alexandra Carla Liceul Teoretic “O. C. Tăslăuanu”, Topliţa A IX-A Harghita 42,00
9 Mitran Andreea Roxana Colegiul Naţional “Al.D.Ghica” Alexandria A IX-A Teleorman 67,00
10 Mitroi Adina Maria Colegiul Național  „Spiru Haret” București A IX-A Bucuresti 77,50
11 Opris Tania Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A IX-A Satu Mare 66,00
12 Sfătosu Bianca Colegiul Național” Radu Greceanu” Slatina A IX-A Olt 100,00
13 Zarafu Mihnea Colegiul Național  „Tudor Vianu” București A IX-A Bucuresti 90,00
1 Băcănaru Ramona Colegiul Național” Radu Greceanu” Slatina A X-A Olt 35,00
2 Cășuneanu Adela – Ela Colegiul Naţional ”Petru Rareş” Suceava A X-A Suceava 90,00
3 Chiriţă Sorin Dan Liceul Teoretic Ovidius Constanța A X-A Constanța 54,00
4 Ciforac Andreea Liceul Teoretic “O. C. Tăslăuanu”, Topliţa A X-A Harghita 60,00
5 Iacob Adelina Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Galați A X-A Galați 96,00
6 Malekshahian Sarah Liceul Teoretic ”Jean Louis Calderon” Timișoara A X-A Timiș 38,00
7 Nicu Anca Teodora Colegiul Naţional “Mircea cel Bătrân” Râmnicu- Vâlcea A X-A Vâlcea 82,00
8 Panțîru Elene-Cristina Colegiul  Național ”Dimitrie Cantemir” Bacău A X-A Bacău 75,00
9 Popa Andra Cristiana Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A X-A Satu Mare 63,00
10 Rădulescu Andrei Colegiul Național „Spiru Haret” București A X-A Bucuresti 75,00
11 Slujitoru Roxana Colegiul Naţional “Barbu Ştirbei”Călăraşi A X-A Călărași 52,00
12 Tanasă Oana Colegiul Naţional “A.T.Laurian” Botoşani A X-A Botoșani 83,50
1 Barbu Diana Mihaela Liceul Teoretic “Mihai Eminescu”Călăraşi A XI-A Călărași 66,50
2 Bereş Geanina Antonela Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A XI-A Satu Mare 61,50
3 Coman Mădălina  Ioana Colegiul Național „Grigore  Moisil”  Urziceni A XI-A Ialomița 45,00
4 Dumitrașcu Ana-Maria Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Galați A XI-A Galați 76,50
5 Ghiţă Mariana Alexandra Colegul Național „Elena Cuza” București A XI-A Bucuresti 80,50
6 Nichita Teodora Colegiul  Național ”Dimitrie Cantemir” Bacău A XI-A Bacău 63,00
7 Nicola  Maria Alexandra Colegiul Național „Fraţii BuzeştiCraiova A XI-A Dolj 90,00
8 Rosiu Georgiana-Gabriela Liceul Teoretic “Petre Pandrea” Balș A XI-A Olt 93,00
9 Trântescu Bianca Liceul Tehnologic „Şcoala Naţională de Gaz” Mediaş A XI-A Sibiu 82,00
1 Bob Ruxandra Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” Satu Mare A XII-A Satu Mare 86,50
2 Buta Miruna Ramona Raluca Colegiul Naţional “Andrei Şaguna” Braşov A XII-A Brașov 99,00
3 Buzdugan Ioana Colegiul ”Costache Negruzzi” Iași a XII-a Iași 74,00
4 Diaconescu Ruxandra-Maria Colegiul Național „Nicolae Titulescu”Pucioasa A XII-A Dâmbovița 89,00
5 Ionescu Andrada Colegiul Național” Ion Minulescu” Slatina A XII-A Olt 39,50
6 Mardale Alexandra Lili Colegiul Naţional “A.D.Ghica”, Alexandria A XII-A Teleorman 104,50
7 Militaru Ioana Elisabeta Colegiul Național „Carol I” Craiova A XII-A Dolj 90,00
8 Munteanu Vlăduț Silviu Liceul Teoretic „Emil Botta” Adjud A XII-A Vrancea 85,00
9 Pietruşel Laura Iulia Liceul Teoretic”Neagoe Basarab” Olteniţa A XII-A Călărași 78,00
10 Sandu Georgiana Iulia Colegiul National “Ion Majorescu” Giurigiu A XII-A Giurgiu 72,00
11 Ştefan Roxana Colegiul Militar Liceal,,Dimitrie Cantemir” Breaza A XII-A Prahova 81,00
12 Tompea Roxana Claudia Liceul Teoretic “O. C. Tăslăuanu”, Topliţa A XII-A Harghita 87,00
0 comments on “Rezultate
1 Pings/Trackbacks for "Rezultate"